Anasayfa / Teknoloji Haberleri / Ayyıldız Tim’in En Büyük 8 Hack Operasyonu

Ayyıldız Tim’in En Büyük 8 Hack Operasyonu

Bu makalemizde Kara Kutu kanalının hazırladığı ay yıldız tim adlı Türk hacker grubunun saldırılarını ele alacağız. Ay yıldız Dünya çapında ses getiren müthiş hack saldırılarına imza atmıştır.
Amerika, İsrail, Çin Rusya Fransa Hollanda Ermenistan, Sırbistan, Danimarka gibi birçok ülkenin binlerce sitesini çökertip, devlet sitelerini,   birçok televizyon, banka, şirket ve resmi siteyi de hacklemiştir. İşte en meşhur  saldırılar:

8.Rusyanın hack saldıralarına karşılık

Rus sitelerine saldırı. Türkiye Rus savaş uçağını düşürünce Türkiye’ye saldıran Rus hackerlere cevap veren ay yıldız tim Rusyanın binlerce sitesini çökertti.
Rusların en büyük hava yolu şirketi s7nin sitesini, Rus Milli savunma bakanlığını hackleyen Türk hackerler ayrıca 19 bin Rus vatandaşının telefon ve banka bilgilerini ele geçirdi.Ünlü hacker grubu ayrıca Rus ekonomi bakanlığını Rus bankalarını, alışveriş sitelerini de erişime kapatarak adeta nefes aldırmadı.

7. Bm’nin hacklenmesi

Ay yıldız timin Dünya çapında tanınmasını sağlayan önemli saldırılardan biri de Birleşmiş milletleri hacklemesidir. Çinlerin Uygur Türklerine yaptıkları zulümlere ses çıkarmamasını gerekçe gösterip öldürülen Türklerin fotolarını Bm’nin ana sayfasına koyarak tüm Dünyaya duyurdular.

6. İsrail’e ezan dinletilmesi

İsrailin mescidi aksa saldırılarını ve kınamak için bu ülkeye siber savaş ilan eden Türk hacker grubu onlarca İsrail sitesiyle beraber İsrailin ünlü 2 televizyon kanalını hackledi. Hackelemekle kalmayıp İsraillilere ezan sesi dinlettirdi. İnternet sitelerine giren İsrailliler biranda ezan sesini duyarak neye uğradıklarını şaşırdı.

5. Abd savunma bakanlığının hacklenmesi

Ay yıldız timin ismini Dünyaya duyuran asıl olaydır.
Dünyanın şu anki süpergücü olan ve siber savunmaya milyonlarca lira yatıran Abdnin savunma bakanlığının sitesini çökerterek sembolik bir mesaj veren ünlü hacker grubu bu saldırıyla Dünyaya meydan okudu.

4. Anonymous’un hacklenmesi

Dünyaca ünlü hacker grubu anonimus Türkiyeyi siber saldırıyla tehtit edince, ay yıldız tim adeta anonimusa thug life yaptı, HACK GRUBUNUN SİTESİNİ HACKLEDİ!
Anonimusun sitesinin hackenmediğini sadece ddos saldırılarıyla engellendiğini iddia edenler olsa da anonimusun bu saldırıdan sonra Türk hackerlere bize saldırmayın diye sanal ortamda basın açıklaması yapması dikkat çekmişti.

3. Coca cola’nın hacklenmesi

İsrailin Gazze saldırılarını preotesto etmek için bu şirkete saldıran ay yıldız tim coca cola’nın global sitesini saatlerce erişime kapatmıştır. Facebook sayfasından olayı duyurup üstlenen ay yıldız tim tüm Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan coca cola’ya saldırarak bir kez daha Dünya çapında adını duyurmuştur.

2. Game of thrones’in hacklenmesi

Son yılların en çok izlenen  en ünlü dizisi game of thrones türk hacker grubu ay yıldız tim tarafından hacklendi.
İslam dinine hakaret edildiği gerekçesiyle hacklenen bu dizinin sitesine stop Belçika, peygamber efendimize hakaret edemezsiniz gibi yazılar eklendi. Dünyanın tüm coğrafyalarından insanların izlediği bu dizi vasıtasıyla tepkilerini gösteren ay yıldız tim yeniden gündeme gelmişti.

1. Associated Press’in twitter hesabının hacklenmesi

Bu saldırı belki de şu ana kadar yapılmış en komplike en sansasyonel ve dehşet verici hack olayıdır.
AP twitter’de şu an 8 milyonu aşkın takipçisi olan küresel anlamda Dünyanın en büyük iki haber ajansından biridir. Binlerce televizyon gazete ajans internet sitesi bu kanalı referans göstererek haber yapıyor.
Ne kadar önemli olduğunu hayal edebiliyor musunuz? Bu referansın hacklendiğini düşünün… VE NİTEKİM ÖYLE OLDU!
Ap’nin twitter hesabı ele geçirildi ve burada atılan sadece 2  tweet…
Bir anda domino etkisi yapan dinamit patlaması gibi inanılmaz ardışık sarsıcı depremler….
Ap’nin ele geçirilen hesabında Beyaz Sarayda 2 patlama olduğu ve Obama’nın yaralandığı yazıyordu
Dünyayı çalkalayan bu haberin gerçek mi ya da sahte mi olduğunun bir önemi yoktu çünkü anında binlerce defa paylaşılıp milyonlara ulaşan bu haberin etkisi o kadar sarsıcı olmuştu ki, koskoca ABD borsası dow jones 100 puan değer kaybetti.
Ap twitter hesabının ele geçirildiğini ve birkaç gün bu hesaptan gelen haberlere itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı fakat hackerlerin gönderdiği tweet bir sürü televizyon gazete ve ajans tarafından referans gösterilmişti bile.
Hackerların neler yapabileceğini gösteren çok sarsıcı, çarpıcı inanılmaz bir olay. Bu hack olayını ay yıldız tim üstlenmiştir.
Abd savunma bakanlığını hackleyen ay yıldızın kurucularından yafes’in eylemi olduğu iddia ediliyor.
Bu saldırı gerçekleştiği sırada Unesco’yu da hackleyen ay yıldız tim facebook sayfasından saldırıları duyurdu

Hakkında Rasyonel Adam

Rasyonel Adam

Tavsiye Ettiklerimiz

manyetik silah sapan

Tübitak’tan Yerli Silah: Sapan

Tübitak dünyada çok fazla örneği bulunmayan bir alanda yeni bir silah geliştirmeye hazırlanıyor. Elektromanyetik silah …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir