Anasayfa / Genel / Kaliteli Kas Nasıl Yapılır

Kaliteli Kas Nasıl Yapılır

Vücudumuzda yaklaşık 300 çift kasımız vardır. Özellikle sırt bölgesinde kas sayısı oldukça fazladır.

Kaliteli Kas Nedir ?

Vücut geliştiren insanlar genel olarak spor salonlarını kullanır ve bilinçsiz beslenip, bilinçsiz bir şekilde ağırlık çalışarak kas kütlesi elde etmeye çalışırlar. Zamanla vücutları gelişir ve kas kütlesi elde ederler fakat bu çalışma kaliteli kaslardan oluşan vücut oluşturmaz.

Oluşturulan kasların içinde yağda bulunur. Çünkü bilinçsiz beslendiğiniz için vücudunuz fazla maddeleri yağ olarak kasların yani etlerin içine saklar.Aslında buna en uygun örnek market ve kasaplarda satılan etlerdir.Et almaya gittiğiniz zaman etlerin arasında yağlar görmeniz mümkündür. Sonuçta et dediğimiz şey bir kastır.

kaliteli kas nedir

Bu görünüme insanlar Türk Kası derler.Estetik görülmeyen sadece boyut büyüklüğünden başka bir şey değildir. Bu arada Türk Kası Nedir ? sorusunun cevabınıda vermiş olduk 🙂

Kaliteli Kas, bash ettiğimiz 300 adet kasın birbirinden ayrı ayrı estetik bir şekilde görülmesini sağlar. Aşağıdaki fotoğrafta sırt kaslarının hepsini liflerine kadar görebiliyoruz.

en iyi kas

Resimdeki görünüme ulaşmanız o kadarda kolay değil bütün yediklerinizi yakacak kadar çalışmanız gerekiyor. Sadece protein değil protein aldığınız kadar meyve ve sebzede tüketmeniz gerekiyor. Spor salonlarında yaptığınız hareketler ağır değil yorucu olmalıdır. Örneğin kilolarca ağırlık kaldırmak yerine, ip atlamalı veya koşu yapmalısınız. Tabi ne kadar çeşitli ne kadar çok hareket yaparsanız o kadar iyi olacaktır ağırlıkta kaldıracaksınız ama eskiden 10*3  40kg kaldırdığınız ağırlığı en az 20*3  30kg olarak yapmaya devam edebilirsiniz. Unutmayın vücut geliştirmedeki en önemli şey tekrar sayısıdır.

Vücudunuzun nasıl çalıştığını sizden iyi kimse bilemez kendinize uygun çalışma programı ve beslenme programı oluşturmanız bu amaç için en iyi başlangıç olacaktır. Bu yazımızda Kaliteli Kas Nedir?, Kaliteli Kas Nasıl Yapılır? sorularının cevabını örneklerle vermeye çalıştık, düşünce ve yorumlarınızı bize belirtmeyi ve diğer yazılarımızı okumayı unutmayın.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

Hakkında Rasyonel Adam

Rasyonel Adam

Tavsiye Ettiklerimiz

sütün faydaları nelerdir

Sütün Faydaları Nelerdir ?

  Süt, erken yaştan itibaren vücudun ihtiyacı olan ve oldukça faydalı bir besin kaynağıdır. Büyüme …

2 Yorumlar

  1. bendede bolca yumuşak kas var onu ne yapacam bilmiyom ya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir