Anasayfa / İnternet / Modem Şifresi Değiştirme Rehberi

Modem Şifresi Değiştirme Rehberi

Modem şifre değiştirme hakkında yazılan bu yazıyı başkaları tarafından ele geçirilmiş olan wifi şifrenizi veya fiber modemin wifi şifresini değiştirmek istiyorsanız mutlaka okumalısınız. Bu yazıda ttnet ve superonline tarafından verilen fiber hızlı modemlerin internet wifi modem şifre değiştirme detaylı ve resimli olarak anlatılacaktır.

ttnet modem sifre degistirme

Ttnet, Vodafone, Uydunet ve Turkcell Superonline gibi internet sağlayıcı (ISS) firmaları tarafından kampanya ile verilen adsl veya fiber hızlı en çok kullanılan modemlerden Tp-link, Airties, Huawei marka modemlerin arkalarındaki etikette modem arayüzlerine girebileceğiniz kullanıcı adı, modem arayüz şifresi ve internet şifreniz yazar.

modem wifi internet sifre degistirme

Ayrıca modem wifi internet şifrenizi windows bilgisayarlar üzerinden öğrenebilirsiniz.

Ben kablosuz olarak wifi üzerinden gördüğünüz gibi internetime bağlandım. Sizler de ister kablolu ister kablosuz ile bağlantınızı yapın.

wifi modem sifre degistirme

Ttnet Modem Şifre Değiştirme

Ttnet kullanıcıları modem veya wifi şifre değiştirmek istiyorsa öncelikle kablolu veya wifi ile internete bağlanması gerekiyor. Daha sonra modem markalarına göre modem arayüzlerine ulaşmak için ip adresi girmesi gerekiyor bu ip adresi her modeme göre değişmekle birlikte genellikle aşağıdaki 3 ip adresinden biri oluyor modem markasını bilmiyorsanız tek tek deneme yaparak bulabilirsiniz.

  1. 192.168.1.1
  2. 192.168.1.2
  3. 192.168.2.1

 

Airties Modemlerde Wifi Şifre Değiştirme

Airties modem şifre değiştirme yaparken tarayıcı adres çubuğuna 192.168.2.1 yazıp enter yapıyoruz.

modem wifi sifre degistirme

Karşımıza modem arayüzü çıkıyor. Burada kullanıcı adı: admin  şifre: ttnet yazıp giriş yapıyoruz.

modem sifre degistirme

Modem arayüz şifreniz “ttnet” değilse “admin” olarak deneyin tekrar hata verirse boş bırakıp giriş yapın. Eğer modem arayüz bilgilerinizi unuttuysanız modemin arkasındaki reset yuvasının içine ucu sivri olan bir cisimle 10 saniye bastırın. Daha sonra söylemiş olduğum şifreler ile giriş yapabilirsiniz..

Menülerden Kablosuz Ağ Güvenlik Ayarları bölümünü açın

modem wifi sifre degistirme

 

Wpa Tipi: Kişisel, Şifreleme Tipi: WPA veya WPA2 seçerek en az 8 karakter olacak şekilde büyük harf, küçük harf, sayılar ve özel karakterlerden oluşan yeni bir modem şifresi koymanızı tavsiye ederim.

wifi modem internet sifresi degistirme

En son yaptığınız ayarları kaydedip sayfayı kapatabilirsiniz. Neredeyse her modemin wifi şifre değiştirme ayarı bu şekilde yapılmaktadır.

Modem wifi şifresi değiştirme konusunda yapılması gereken en önemli şey güçlü bir modem şifresi oluşturmaktır.

wifi modem sifre degistirme

Zyxel Modemlerde Wifi Şifre Değiştirme

Tp link Modemlerde Wifi Şifre Değiştirme

Superonline Modem Şifre Değiştirme

 

 

Modem şifre değiştirme işlemlerini uyguladıktan sonra birkaç wifi güvenlik ayarı yapmak sizin için daha faydalı olacaktır. Bu yazıdan sonra modem şifrenizi ele geçirmiş olan kişi artık internetinizi yavaşlatamaz. Mevcut internet kotanızın daha fazla gittiğini göreceksiniz. İnternet Hızlandırma hakkında yazdığım yazıyı okuyarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Hakkında Rasyonel Adam

Rasyonel Adam

Tavsiye Ettiklerimiz

youtube internet hizlandirma

Akk Kaldırma ve Youtube Hızlandırma

AKK Kaldırma, Adil kullanım kotasına yakalanan kullanıcıların youtube üzerinde veya herhangi bir sitede videoları hd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir